Przedwiośnie na górze Zborów i okolicach

Coś nam się w tym roku Wiosna nie spóźniła a nawet przyszła wcześniej. W niedzielę 17 marca 2024 roku wyruszyliśmy na spacerek w okolice Góry Zborów. Może nie było bardzo ciepło ale atmosfera była gorąca. Zapraszam do krótkiej fotorelacji z udanej, przedwiosennej wycieczki.

Jeżeli masz ochotę na wspólne zwiedzanie Jury to zapraszam na Fejsbukową Grupę JuraTrek na której oprócz informacji na temat Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej będziesz miała/miał możliwość poznać ludzi z którymi odwiedzisz zakamarki jurajskiej krainy.

Spis treści:

Góra Kołoczek. [mapy google][mapy.cz]

Samochody zostawiliśmy na leśnym parkingu pod "Pośrednią Górą" [mapy google] [mapy.cz] - jest to darmowy, leśny parking przy drodze do Zalewu w Kostkowicach/Dzibicach tuż Centralnej Magistrali Kolejowej. Spokojnie zmieści się tutaj 8 samochodów ale nie zawsze jest miejsce (np w sezonie wspinaczkowym).

Ruszamy początkowo żółtym szlakiem Zamonitu by po około 100 metrach łagodnie skręcić w prawo - zgodnie z czerwonym szlakiem Orlich Gniazd - w stronę skrytych w lesie skałek wzgórza Kołoczek wchodzącego w skład rezerwatu Góra Zborów.

Kazerma

x

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Średniowieczna Kopalnia Srebra Silberloch w Górach Sowich.

Jaskinia w Sokolnikach